Villa / Apart Kiralama Sözleşmesi ve Şartları

VİLLA/APART KİRALAMA SÖZLEŞMESİ VE ŞARTLARI


1.       SÖZLEŞMENİN  TARAFLARI VE AMAÇ

-Bu sözleşme; villayı/apartı kiralayan ('müşteri' olarak anılacaktır) ile villayı/apartı kiraya veren ('Arıcan Emlak Turizm İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.' olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için villa/apart kiralanması amacı ile yapılmıştır. www.villaevreni.com web sayfasında ilan edilen villalarımızdan/apartlarımızdan herhangi birine web sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu veya VillA Evreni kurumsal sosyal medya hesapları yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, Arıcan Emlak Turizm İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.’ye, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı/apartı terk etmesini isteme, alınan kaparo, depozito, kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.


 2.       REZERVASYON VE ÖDEME

-Villalarımıza/Apartlarımıza web sayfamızda bulunan rezervasyon formu doldurularak veya mesajlaşma alanı veya SMS veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. . Rezervasyon talebinizin 'Arıcan Emlak Turizm İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.’ye ulaştığını bildiren, üzerinde kimlik ya da pasaport numaranız ve rezervasyon bilgileriniz (villa adı, villa giriş-çıkış tarihleri) ile toplam tutarın belirtildiği e-posta ve/veya sms tarafınıza ulaştıktan sonra villa/apart kaparo(ön ödeme) ödemenizi yapabilmeniz için mesai saatleri dahilinde iki saat süreyle adınıza rezerve edilerek(opsiyonlanarak) bekletilir. Villanın/Apartın müsaitlik durumu kesinleştirildikten sonra ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, e-posta ve/veya sms yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Bu e-postanın ve/veya SMS gönderilmesinden itibaren mesai saatleri dahilinde iki saat içinde kaporanın ödenmemesi durumunda, Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta başka rezervasyon alma hakkını saklı tutar. Kapora, ön kiralama(ön rezervasyon) yapıldıktan mesai saatleri dahilinde iki saat içinde ödendiği taktirde villa/apart adınıza rezerve edilir.

-Villa/Apart rezervasyonunuzun kesinleştirilebilmesi için villanın/apartın toplam kiralama bedelinin % 35’i oranında belirlenecek miktar kapora olarak alınır. Kalan kiralama miktarı villaya/aparta girişinde villa/apart sahibine veya villa/apart görevlisine veya kiralama şirketine(kiralama yapan ilgili seyahat acentesine) nakit olarak ödenmelidir.

-Kapora ödemesi yapıldıktan sonra rezervasyona ait konfirmasyon e-posta ve/veya sms yoluyla müşteriye gönderilir.

 

-Depozito bedeli 'Arıcan Emlak Turizm İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.’ye ya da villa/apart sahibine ya da villa/apart görevlisine giriş sırasında nakit olarak ödenecektir. Hasar depozitosu, her villa/apart için farklı olabilmekte olup, konaklama esnasında kiralanan villada/apartta eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. meydana gelmesine karşın alınmakta olup, müşterinin çıkışı öncesinde villa/apart kontrol edilerek, girişte teslim edildiği gibi bulunması durumunda müşteriye iade edilecektir. Çıkış günü konaklama yapılan villanın/apartın dağınık ve/veya kirli bırakılması(etrafta kirli yemek servis malzemesi bırakılması,  çöp bırakılması, çarşafların ve havluların üzerinde leke olması vb.), kapalı alanda sigara içilmiş olması, evcil hayvan kabul edilmez kuralına aykırı villada/apartta evcil hayvan bulunması durumlarında ve benzeri herhangi bir ev kuralı ihlali yapılması durumunda villa/apart sahibi belirlediği miktarda depozito bedelinden düşebilir. Villaya/Aparta ait belirtilen hasar depozitosunun ve kalan konaklama ücretinin tamamı alınmadan villalarımıza/apartlarımıza giriş yapılamamaktadır. Bu nedenle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarın villaya/aparta giriş günü hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

 

3.       FİYATLAR

-Web sayfamızda belirtilen villa/apart kiralama bedelleri günlük veya haftalık (7 gece) olup ön rezervasyon için kapora ödemesi TL, Eur, Usd, GBP olarak yapılabilmekte olup kalan tutar, villaya/aparta giriş gününde müşteriden nakit olarak tahsil edilecektir.


4.       VİLLAYA/APARTA GİRİŞ-ÇIKIŞ SAATLERİ

-Rezervasyon başlangıç günü villaya/aparta giriş saati en erken saat 16.00, en geç saat 20.00 olup, rezervasyon sonunda villadan/aparttan ayrılış saati en geç 10.00’dır. Müşteri, belirtilen saatler dışında villaya/aparta giriş yapmak istemesi durumunda villaya/aparta giriş tarihinden bir gün öncesinde Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.‘ye bilgi iletmek durumundadır. Talep edilen giriş saatinin gece 22.00 geçmesi durumunda villaya/aparta bir gün sonra sabah Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.‘nın mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir. Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villaya/aparta giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Sabah saat 10.00'da müşterinin villayı/apartı hiç boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır. Seyahat planlarının her iki tarafında mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını tavsiye ederiz. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda  Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.‘ye 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa/apart kontrolü yapılamadan müşterinin villadan/aparttan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecek ve gönderim masrafları bu miktarın içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile villayı/apartı erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti içerisinden herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.


5.       VİLLA KAPASİTESİ

-Villalarımıza/Apartlarımıza web sayfalarımızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde kişi kesinlikle kabul edilmemektedir(3 yaşından büyük çocuklar da dâhil.). Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.'ye yazılı olarak başvurulacak ve villanın/apartın kapasite durumuna göre Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. Bu durumda Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. müşteriden ilave ücret talep edebilecektir.

-Villaya/Aparta giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen kişilerin dışında villaya/aparta kişiler kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. misafirlerin villayı/apartı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın/apartın tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını iade etmeme ve/veya ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/apartın kiralanması aşamasında, müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup, müşteri, vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, ayrıca bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.


6.       VİLLA TEMİZLİĞİ-BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

-Haftalık ve günlük villa/apart kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 Hafta ve üzeri konaklamalarda ise haftalık temizlik ve havlu/çarşaf değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf değişimi ekstra ücrete tabidir.

-Villaların/Apartların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/aparta girmesine müsaade etmelidir. Kiralama süresince villada herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecek olup, Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. problemden sorumlu olmayıp, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur.

-Aksi, belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda/apartımızda standart olarak mevcut olmayabilir. Bu sebeple kiraladığınız villanın/apartın özelliklerini web sayfamızdan detaylı olarak incelemeniz tavsiye edilmektedir.


7.       REZERVASYON İPTAL ŞARTLARI

-Müşteri, seyahat başlamadan önce mücbir sebepler kapsamında seyahatlerini iptal edebilir. Müşteri tarafından rezervasyon iptalleri yalnızca yazılı olarak, elektronik posta yolu ile yapılabilir ve yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez. İptal talebi Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.’ye ulaştığı tarihten itibaren geçerlidir.

 

-Rezervasyon iptal şartları aşağıdaki gibidir;

İptal durumlarında Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden müşteriden belirli yüzdelerini alma hakkına sahiptir. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde belirtilmiştir.

 

İptal koşulları ;

a)Rezervasyon için gönderilen kaporanın iadesi yoktur.

b)Seyahat başlangıcından önceki 30. güne kadar olursa, müşteri, toplam seyahat bedelinin %35’ini ödemek zorundadır.

c) Seyahat başlangıcından önceki 29.gün ile seyahat başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri hiç gelmezse müşteri seyahat bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır.

Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, villa/apart bedellerinin tamamını Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.’ye ödemesi durumunda (EFT ile veya havale ile veya peşin olarak) ödeme yaptığı andan itibaren villaya/aparta 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin %35 (yüzde otuz beşi)’i yanacaktır. Geri kalan %65’i (yüzde altmış beşi) bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. İptal gerçekleşen tarihte ilgili villanın/apartın kiralanması durumunda alınan rezervasyon bedelinin tamamı iptali gerçekleştiren müşterinin belirttiği hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Kiralama aşamasında kiralama için ekstra masraf yapıldı ise bu bedel rezervasyon bedelinden kesilecektir.

Eğer rezervasyon iptali villaya/aparta giriş tarihinden 30 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villaya/aparta giriş yapılmaz ve villada/apartta hiç konaklama yapılmaz ise ödenmiş olan toplam seyahat ücreti müşteriye iade edilmez.

Ön ödemesi yapılarak rezerve edilen villa/apart için rezervasyonun müşteri tarafından iptal edilmesi ve sonrasında aynı rezervasyon tarihinin aynı fiyat üzerinden farklı bir müşteriye rezerve edilmesi halinde rezervasyon giriş tarihinde ikinci kiralayan müşterinin villaya/aparta giriş yapması durumunda ilk rezervasyon yaptıran müşterinin banka masrafları düşülerek ödediği ön ödeme tutarı geri iade edilir.

Herhangi bir nedenle, villa/apart rezervasyonunun Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa/apart varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve “mücbir sebepler” maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.

Ayrıca bazı villalarımıza/apartlarımıza özel (villa/apart internet detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş olan kaporanın tamamı ve bu villalarımıza/apartlarımıza özel (villa/apart internet detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30 gün kala veya 60 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villalar/apartlar için) toplam villa/apart kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez.

Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya/aparta başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.

Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.‘nin eline, yazı ile ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere villa/apart’ın iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla villa/apart kullanılmamasından Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü villa/apart kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.’ nin bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.

-Herhangi bir nedenle, villa/apart rezervasyonunun Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer aynı tarihlerde müsait olan benzer veya eşdeğer bir villa/apart varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve "mücbir sebepler" maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir. Yapılacak havale vs. gibi masraflar bu paradan ödenecektir. Müşterinin isteği doğrultusunda rezervasyon iptali ve tekrar satışa açılarak pazarlanması konusunda haftanın satılması durumunda müşteriye kiralama bedelinin ödemiş olduğu tutarın iadesi yapılırken KDV ve gelir vergileri tutardan düşülerek iade edilmektedir.


8.       EVCİL HAYVAN-SİGARA

-Aksi belirtilmedikçe villalarımıza/apartlarımıza evcil hayvan kabul edilmemektedir.

-Villalarımızın/Apartlarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

Evcil hayvan kuralını ve kapalı alanlarda sigara içme kuralını ihlal eden müşterilerden, villa/apart sahibinin tercihi ile depozito ücreti içerisinden kesinti yapılır veya Arıcan Emlak Turizm İnş. San. Ve Tic. A.Ş. müşteriden kiralama süresi dolmadan villayı/apartı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.


9.       HASAR DEPOZİTOSU

-Villanın/Apartın niteliğine ve durumuna göre müşteriden 500 TL ile 4.000 TL arasında belirlenecek bir tutar hasar depozitosu olarak alınır. Hasar depozitosu farklı döviz kurları üzerinden de TL’ye eş değer tutarda alınabilir. Hasar depozitosu müşteriden, villaya/aparta giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan/aparttan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde; sağlam olarak teslim edilen villa/apart ile demirbaşlarda bir hasar/eksik yok ise ve ek olarak ev kuralları ihlal edilmedi ise nakit olarak depozito iadesi yapılır. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/aparttan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/apart çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilip gönderim ücreti depozitonun içerisinden kesilecektir. Villada/Apartta oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda gerekli yasal yollara başvurulacaktır. Müşteri giriş yaptıktan sonra villa/apart demirbaşlarının hasar görmesi ve müşterinin bu durumu yetkililere bildirmemesi durumunda hasarlı olan demirbaşın hasar bedeli, müşterinin vermiş olduğu hasar depozitosudan kesilecektir.


10.   ARICAN EMLAK TURİZM İNŞ. SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.’NİN SORUMLULUKLARI

- Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. villanın/apartın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Aparta girişte bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya veya aksaklığın bulunması halinde müşteri durumu derhal Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.’ye bildirmeli ve bu aksaklıkların giderilmesini talep etmelidir. Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. bu talebi villa/apart sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. villa/apart sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada/apartta oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa/apart sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. sorumlu tutulamaz.

-Müşteri villadan/aparttan ayrıldıktan sonra villada/apartta kaldığı süre içerisinde Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.’ye bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

-Villaevreni.com ve VillA Evreni’nin sosyal medya hesaplarında bulunan villa fotoğrafları çekim kalitesi, açısı, lens özelliği sebebi ile renk ve büyüklük bakımından farklılık gösterebilir. Bunun yanı sıra villaevreni.com ve VillA Evreni’nin sosyal medya hesaplarında belirtilen villa özelliklerinde farklılık olabilir. Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. değiştirilen villa özelliğinden sorumlu değildir. Müşteri villaya giriş yaptıktan sonra kiralamış olduğu villayı/aparartı mevcut haliyle kabul etmiş sayılır.


11.   MÜŞTERİNİN SORUMLULUKLARI

-Müşteriler villayı/apartı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/apartta kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villa/Apart çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa/apart teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın/apartın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda villa/apart kontrolünü yapan Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. görevlisi veya villa/apart sahibi veya villa/apart görevlisi temizlik ücretini hasar depozitosundan tahsil edecektir.

-Villada/Apartta periyodik olarak yapılan haftalık ilaçlamaların dışında villada/apartta arı, kertenkele, solucan, sivri sinek, fare, yılan, kırkayak, karınca, akrep, çıyan vb. haşerelerin villa/apart içerisinde görünmesi durumunda haber verilerek gerekenin yapılmasını olmadı tekrar ilaçlama yapılarak sorunun giderilmesini sağlanması dışında müşterinin korkarak villayı/apartı kendi isteği üzerine terk etmesi durumunda Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.’den veya villa sahibinden her herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

-Villada/Apartta oluşan herhangi bir hasar durumunda müşteriler Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.’yi haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya/aparta verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli hasar depozitosundan düşülecektir. Villada/Apartta oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda gerekli yasal yollara başvurulacaktır.

-Müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, yasal mevzuat tarafından yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bunun yanı sıra 1774 kimlik bildirim kanunu çerçevesinde villayı/apartı kiralayan kişilerin dışında Polis ve Jandarma kolluk kuvvetleri tarafından yapılabilecek kontrollerde kiralayan kişilerin dışında villada başka kişilerin tespit edilmesi durumunda tüm hukuki ve cezai sorumluluk villayı/apartı kiralayan müşteriye aittir. Bunun neticesinde yazılacak olan tüm idari para cezai tutarını müşteri ödemekle yükümlüdür. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti’ye bir şikayet ulaşması durumunda Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti müşteriden kiralama süresi dolmadan villayı/apartı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

-Müşterinin, rezervasyon yapıldığı tarihte, forma girdiği iletişim bilgilerinde ve gelecek olan kişilerle ilgili bir değişiklik olması halinde (Arkadaş Grubu vb.), bu durumu vakit kaybetmeksizin Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti’ye bildirmesi gereklidir. Aksi durumda yaşanacak aksaklıklardan Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti sorumlu değildir.

-Yurtdışından gelen müşterilerimizin, iletişim için Türkiye'de geçerli olan ve iletişim sağlanabilecek bir telefon numarası vermesi gereklidir.


12.   MÜCBİR SEBEPLER

-Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir.

-Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.


13.   ŞİKAYETLER

-Müşteriler, villada/apartta kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini vakit kaybetmeden Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti’ye bildireceklerdir. Şikayet konusu durum Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/aparttan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.


14.   İHTİLAFLAR

-İşbu sözleşme ile ilgili ortaya çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda KAŞ MAHKEMELERİ VE KAŞ İCRA DAİRELERİ yetkilidir.

VİLLALARIMIZDAN/APARTLARIMIZDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ " Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti." YE REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMINI TALEP ETME HAKKI VERİR.


Sizlere daha iyi bir kullanıcı ziyareti deneyimi sunabilmek ve hizmet kalitesini arttırmak için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayarak Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz