Villa kiralama hakkında merak ettiğiniz her şey

Ön ödeme miktarı ne kadardır ve ön ödemeyi nasıl yapabilirim?

Rezervasyon talebinin onaylanması için toplam konaklama ücretinin %35'inin ön ödeme olarak kurum banka hesabına yatırılması ya da Ziraat Bankası Sanal Pos aracılığıyla kredi kartı ile yapılması gerekmektedir. Havale ve eft ödeme yöntem için banka bilgileri Ziraat Bankası Alıcı Adı: Arıcan Emlak Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. Iban Numaraları TL: TR64 0001 0019 5095 9833 1350 01 USD:TR37 0001 0019 5095 9833 1350 02 EUR: TR10 0001 0019 5095 9833 1350 03 GBP: TR80 0001 0019 5095 9833 1350 04


Villaya giriş ve villadan çıkış saatleri nedir?

Villalarımıza giriş saat 16.00 itibariyle yapılabilmekte olup, villalarımızdan çıkış saati en geç 10.00'dır. Sabah 10.00 ve öğleden sonra 16.00 zaman aralığında villalarımız bir sonraki müşterimiz için hazırlanmaktadır.

Nasıl rezervasyon yaptırabilirim? 

*Web site linkimiz üzerinden, ilgili tarihler için rezervasyon talebinizi alıyoruz.

*Ev sahibimizden belirttiğiniz tarihler için opsiyon talep ediyoruz.

       - Tarihler uygun değil ise talep reddediliyor ve süreç sonlandırılıyor.

       - Tarihler uygun ise mesai saatleri içerisinde kalan 3 saat için tarihler VillA Evreni adına opsiyonlanıyor.

*Ev sahibimizden opsiyon alındıktan sonrası rezervasyon talebi sistem üzerinden onaylanıyor.

*Sistem üzerinden mailinize gönderilen ödeme bilgileri ile toplam konaklama ücretinin %35'ini havale/eft ya da kredi kartı(sanal post) ile alabiliriz.

        - Sistem üzerinden gönderilen maile istinaden mesai saatleri kalan 3 saat içinde ödeme bilgisi yazılı olarak VillA Evreni'ne bildirilmelidir.

        - Ödeme alındıktan sonra rezervasyon talebi, rezervasyona çevrilmektedir.

        - Ödeme gönderilmemiş ise rezervasyon talebi, sistemden kaldırılmaktadır.

*Geriye kalan ödeme, villa girişinde hasar depozitosu ile birlikte nakit olarak alınıyor.

*Hasar depozitosu çıkışta villa kontrolü ile iade ediliyor.     

        - Bazı villalar için hasar depozitosu villanın temizlik sürecinde detaylı kontrolü sonrasında 2 gün içerisinde hesaptan müşteriye iade edilmektedir.


Depozito ücreti nedir?

Depozito ücreti, her villa için değişmekte olup, villa bilgileri içerisinde yer almaktadır. İlgili ücret, villa sahibi ya da villa görevlisi tarafından teslim alınmaktadır. Çıkıştan önce villa kontrol edilir ve villada herhangi bir hasar olmaması durumunda depozito iade edilir.

        - Bazı villalar için hasar depozitosu villanın temizlik sürecinde detaylı kontrolü sonrasında 2 gün içerisinde hesaptan müşteriye iade edilmektedir. Villa konaklama süresinde villa temizlik ve düzenine de özen gösterilmelidir.


Villalarda yemek hizmeti bulunuyor mu?

Villalarımızda yemek hizmeti bulunmamaktadır. Villalarımızda bulunan mutfak araçlarıyla ya da çevre bölgelerde yer alan restoranlardan hizmet alarak yemek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.


Villalardaki havuzların kullanımı konaklama süresince nasıldır?

Villalardaki havuzların kullanımı konaklama süresince, sadece villayı kiralayan misafirlerimizin kullanımına açıktır.


Villaların donanımı nasıldır?

Her villamızın donanımı farklılık göstermektedir. Her bir villalarımızın donanımını altındaki açıklamalardan inceleyebilirsiniz.


Villaların teknik alt yapıları ile ilgili olası problemler nelerdir?

Olası problemler bölgedeki elektrik kesintileri ve alt yapı eksikliklerinden meydana gelmektedir. İlgili problemlerin çözümü için villamızın sahibi ve müşteri temsilcimiz sizlere destek olmaktadır.


Villaları en az kaç gecelik kiralayabiliriz?

Villalarımızın kiralanma süresi, villaya ve aylara göre değişiklik göstermektedir. Tek gece olarak konaklama imkanı bulunmamakta olup, beğendiğiniz villa detaylarına girerek en az konaklama süresi hakkında bilgi edinebilirsiniz.


Villaya evcil hayvanımızı getirebilir miyiz?                                                 Bazı villalarımıza evcil hayvan kabul edebilmekteyiz.
Evcil hayvan kabul edebildiğimiz villalarımızı görmek için ana sayfa villa seçenekleri alanından evcil hayvan dostu villaları seçerek filtreleme uygulayabilirsiniz.

Kiralama ücretine neler dahildir?

Elektrik, su, tüp gaz, havuz-bahçe bakımı ve giriş temizlik hizmeti fiyata dahildir. Konaklamanız süresince temizlik ya da tekstil ürünü talep etmeniz durumunda firmamıza ayarlamalar için iki gün öncesinden bilgi vermeniz gerekmektedir. Talep edeceğiniz ilgili hizmet ekstra ücret karşılığında verilmektedir. Villa büyüklüğüne göre hizmet fiyatları değişiklik göstermektedir.


Villada konaklayabilecek kişi sayısı nedir?

Villalarımızın kapasitesi değişiklik göstermekte olup, villa ön bilgilerinde en fazla konaklayabilecek kişi sayısı yer almaktadır. Kapasite aşımlarına ev sahibinin inisiyatifi dışında izin verilmemektedir.


Isıtmalı havuzları nasıl kullanabilirim?

Kiraladığınız villada ısıtmalı havuz bulunuyor ise giriş tarihinden üç gün öncesinde havuz ısıtmasını kullanmak istediğinizi bildirmeniz gerekmektedir. Isıtmalı havuzların kullanımı ekstra ücrete tabii olabilmektedir. Villa bilgilerinde ekstra ücretler bulunmaktadır.


Villa konaklamasında yaş sınırı bulunuyor mu?

Villalarımızda konaklayabilecek 18 yaş altında olan misafirlerimize, 18 yaş ve üzerinde olan en az bir misafirimizin eşlik etmesi gerekmektedir.

Villa temizlikleri nasıl yapılmaktadır?

Villalarımızın temizlikleri, misafirlerimizin çıkış saati 10.00 ile bir sonraki misafirimizin giriş saati 16.00 arasında villanın temizlik personelleri tarafından yapılmaktadır. Özenle yapılan villa temizliklerinde banyo alanları, yatak odaları, ortak kullanım alanları, mutfak tekrar kullanıma hazır hale getirilmektedir: Yatak odalarında, banyolarda ve havuz başlarında kullanılan çarşaf ve havlular değiştirilmektedir.

Rezervasyonumu nasıl iptal edebilirim?

Bilgilendirme başlığı altında bulunan kiralama sözleşmemizde rezervasyon iptal detayları bulunmaktadır.


VillA Evreni ne zaman rezervasyonu iptal etme hakkına sahiptir?

Villalarımızın bulunduğu bölgelerde ya da villalarımızda (tesisat ve donanımındaki problemler, bölgede yaşanan ve çözülemeyen su veya elektrik kesintileri, deprem gibi doğal felaketler) ön görülemeyen durumlarda VillA Evreni rezervasyonunuzu iptal etme hakkına sahiptir. VillA Evreni, bu gibi durumlarda misafir tarafından yapılan tüm ödemeyi geri iade etmekle yükümlüdür. Misafirin isteğine bağlı olarak VillA Evreni en az kiralanan evin özelliklerinde alternatif evler sunmaya çalışır. Misafir, alternatif ev veya evlerden birini seçebileceği gibi isterse rezervasyonu tamamen iptal ederek yaptığı tüm ödemenin iadesini talep edebilir.


Rezervasyon tarihimi değiştirebilir miyim?

Villamızın müsaitlik durumuna bağlı olarak rezervasyon tarihi bir defalığına değiştirilebilmektedir. Birden fazla değişiklik talebinde fazladan oluşan iş yükü sebebiyle ekstra 100 TL ücret talep edilmektedir.