tr-TR

Kaş-Kalkan Koyları ve Plajları

Mavinin her tonunu görebileceğiniz koylar ve plajlar...

Kaputaş Plajı

Dünyanın engüzel plajları arasında yer alan Kaputaş, yer altı sularının denizle birleştiğibölgede bulunan çakıllı plajı ve turkuaz denizi büyüleyici bir güzelliğe sahipbir kanyon ağzı plajıdır.

Kaputaş, Kaş Kalkan arasında olup, Kalkan’a 7km, Kaş’a 20 km mesafededir. Sahil yolu üzerinde bulunan plaja minibüsler ilede ulaşabilirsiniz.

Zaman zamandalgalı olmasıyla da bilinen Kaputaş’a ulaşmak için sabahın erken saatlerindeyola koyulmanız yer bulmanız için kolaylık sağlayacaktır.

186 basamakmerdiven sonrasında mutlu sona yani plaja ulaşmış olacaksınız.

Giriş ücretibulunmayan Kaputaş’ta Kaş Belediye restaurantı bulunmakta olup, şezlong veşemsiye de kiralanabilmektedir.

 

Patara Plajı ve Patara Kum Tepesi

Türkiye’nin en uzun ikinci kumsalına sahip Patara plajı, 12 km. uzunluğunda incecik kumuyladokunuşlarınızı unutulmaz kılıyor. Adını Patara Antik Kenti’nden alan PataraPlajı, sığ ve dalgalı  bir denizesahiptir.

Plaja geçiş antik kent üzerinden olduğu için giriş ücreti bulunmaktadır.

Plajda, Kaş Belediye’sine ait restaurantta keyif çıkarıp, sahilde şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

Gelemiş köyüiçerisinde olan Patara Plajının en önemli özelliklerinden biri ise koruma altında olan caretta caretta’lara da ev sahipliği yapmasıdır. Saat 19.00 itibariyle plajın kullanım hakkı caretta carettalara aittir.

 

Patara Kum Tepesi

200 metre yüksekliğe uzanan tepelerinde güneşin batışını selamlayabilirsiniz.

 

Limanağzı Plajları

Limanağzı’na Kaş merkezden kalkan ufak teknelerle 20 dakika içinde ulaşılabiliyorsunuz.

Bulunduğu konum itibariyle Limanağzı,güneşin en uzun kaldığı koy olarak biliniyor.

Limanağzı'nda hepsi beach hizmeti veren 4 tesis bulunuyor.

Beach'lerin harcama limiti bulunduğu için ekstradan şemsiye ve  şezlong için ayrıca bir ücret alınmıyor. 

Kaş limandan gidiş-dönüş bileti alıyorsunuz ve dönüş teknesine bilet sizden geri alınıyor. Tekneye hangi beach’i tercih ettiğinizi söylediğinizde sizi oraya bırakıyor ya da müsait olanlardan birinde indiriyorlar. 

Koya gidiş sabah 09.00'da başlıyor, akşam 18.00’de son sefer yapılıyor.

Limanağzı'na karadan yürüyebileceğiniz Likya Yolu’nu içine alan patika bir yol bulunuyor. Büyük Çakıl sahili itibariyle Likya yolu işaretlerini takip ederek, bir saatlik yürüyüşle koya ulaşmak mümkün.

 

İnceboğaz Plajı

Kaş Çukurbağ Yarımadası’na giriş yaparken yarımadanın en ince kısmında yer alan ve ortasından ana yol geçen bir plajdır. Özel bir işletmeye ait olan plajın restaurantındakeyif çıkarıp, sahilde şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

 

Küçük Çakıl Plajı

Kaş merkezdebulunan küçüklüğü ile şaşkınlık yaratan çakıllı mini plajımız. Suya girerken dikkat edin biraz üşüyebilirsiniz.

 

Büyük Çakıl Plajı

Kaş merkeze bir km mesafede bulunan plajda adım adım genişleyen maviliğin tadını çıkarın.

 

Kaş Halk Plajı

Çukurbağ Yarımada’sının maviliğini denemek isterseniz bu plaj tam size göre.

Plaja giriş ücreti bulunmamakta olup, Kaş Belediye’sine ait restaurantta keyif çıkarıp, sahilde şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

 

Kaş Kadınlar Plajı

Çukurbağ Yarımada’sında bulunan plaja, Kaş Halk Plajı ile aynı yerden giriş yapılmaktadır.

Plaja giriş ücreti bulunmamakta olup, Kaş Belediye’sine ait restaurantta keyif çıkarıp,sahilde şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

 

Akçagerme Plajı

Sığ denizi nedeniyle küçük yaşta çocukları olan ailelerin ilk tercihleri arasında yer alan plaj Kaş-Kalkan yolu üzerinde olup, Kaş merkeze 4 km mesafededir. İşletmesi Kaş Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi tarafından yapılan plajın restauranttak eyif çıkarıp, sahilde şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

Tesis alanında çocuklar için bir su parkı ve tenis kortu da bulunuyor.

 

Acısu Halk Plajı

Kaş Marina'nın devamındaki sahil şeridi özellikle üzerinde araba yolundan merdivenle inilen dar, çakıl taşlı bir kumsal.

Özel bir işletme ile yan yana olan halk plajının restaurant kısmı bulunmaktadır. İsterseniz özel işletmeden şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

 

Kalkan Halk Plajı

Dipteki su kaynakları sayesinde hiç kirlenmeyen çakıllı deniziyle mavi bayrağa sahiptir.

Plaja giriş ücreti bulunmamakta olup, Kaş Belediye’sine ait restaurantta keyif çıkarıp, sahilde şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

 

Seyrekçakıl Plajı

Sakin denizseverler için güzel bir alternatif olan çakıllı plaj Kalkan Kaş arasında olup Kalkan’a 14 km mesafededir.

Plaja girişücreti bulunmamakta olup, Kaş Belediye’sine ait restaurantta keyif çıkarıp, sahilde şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

 

Fırnaz Koyu

Kalkan çevresinde bulunan ve direk karayolu ile ulaşım bulunmadığı için teknelerle ulaşım sağlanan Fırnaz koyunun bakirliğine hayran kalacaksınız. Eski adıyla muar kürü olarak bilinen koya, yürüyüşü sevenler Likya Yolu üzerinden de ulaşabilir. 

  • 18.08.2021 14:32:03
Teklif Al